Popularne artykuły

 • Karnawał to najlepszy czas na metamorfozę, dobrą zabawę i profesjonalny makijaż!

  Zaproszenie na bankiet w Sekretach Piękna - 24 stycznia o godzinie 18.00

  Zaprezentowane będą nowe zabiegi, przedstawiona zostanie marka kosmetyków KLAPP i nowości w świecie fryzjerstwa. Każdy z Gości będzie mógł poddać się metamorfozie, biorąc udział w warsztatach wizażu.
  Wszyscy chętni będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad specjalistów naszego Centrum.

 • Już 28.03.2014 w Centrum konferencyjno – hotelowym Hotelu Gromada w Warszawie odbędzie się największy kongres dla kobiet biznesu w Polsce.

  Polish Businesswomen Congress, to jedyne w swoim rodzaju seminarium, podczas którego w jednym miejscu spotka się 1000 przedsiębiorczych osób, żądnych wiedzy, kontaktów, szukających nowych możliwości, odbędą się pokazy mody, a w części wystawienniczej będą miały miejsce targi z produktami i usługami dla biznesu.

  To wydarzenie podczas, którego wystąpią uznani mówcy i wielkie osobowości polskiej sceny biznesowej: Anna Szubert, Aneta Murakowska, Dr Izabela Lenartowicz, Elżbieta Krokosz, Agnieszka Brytan – Jędrzejowska, Jolanta Grażyna Łukasiak-Malicka, Maria Jolanta Batycka-Wąsik, Ewa Plucińska, Danuta Terpiłowska, Kamila Rowińska i inni. Goście specjalni wydarzenia: Ewa Minge, Małgorzata Potocka, Krystyna Kofta. Uroczystego otwarcia Kongresu dokona Pani Jolanta Kwaśniewska.

  Dzięki Polish Businesswomen Congress, zaczniesz dostrzegać więcej nowych możliwości. Rezerwacja biletuhttp://www.businesswomanlife.pl/congress/#Rezerwacja 

 • Zapraszamy do zapoznania się z bardzo interesującym projektem "BOCIAN"! Poniżej umieszczamy apel zespołu projektowego:

  "Szanowni Państwo,

  Pragnę zachęcić Państwa do wsparci Projektu Bocian, którego celem jest rozwój polskiej innowacji w zakresie medycyny, która może ratować ludzkie życie! http://polakpotrafi.pl/projekt/projekt-bocian

  CHROŃ ŻYCIE DZIECKA, WSPIERAJ INNOWACJE!

  Mamy już tylko dokładnie 11 dni na pozyskanie środków (38 tyś), które umożliwią realizację tego przedsięwzięcia! Niemożliwe? Wierzę że z Państwa pomocą może się udać - stąd moja ogromna prośba o wsparcie finansowe "cegiełką" tego projektu.

  Nie czekaj! Każda złotówka się liczy - tylko razem możemy to zrobić!

  Jeśli zechcieliby Państwo wesprzeć naszą inicjatywę chętnie nawiążemy długoterminową współprace w tym np. Wasz patronat nad Projektem Bocian.

  Więcej informacji o projekcie: https://www.facebook.com/ProjektBocian

   

 • MISJA KOBIECEJ SIECI ANIOŁÓW BIZNESU

  Misją jest wspieranie kobiecych pomysłów na biznes poprzez pozyskanie doświadczonych inwestorów kapitałowych. Współpracujemy z PSAB-I, jedną z największych Sieci Aniołów Biznesu w Polsce, dzięki czemu ułatwiamy inwestorom prywatnym dokonywania inwestycji w innowacyjne przedsięwzięcia.

  Kobieca Sieć to przede wszystkim:

  • aktywne poszukiwanie i pozyskiwanie obiecujących projektów;
  • poszukiwanie inwestorów poprzez promocję danego projektu i bezpośrednie kontakty;
  • organizacja konferencji poświęconych inwestycjom kapitałowym, sieciom Aniołów Biznesu oraz informacyjno-naukowych;
  • organizacja kompleksowych szkoleń z zakresu pozyskiwania kapitału;
  • wstępna weryfikacja nadesłanych biznes planów;
  • organizacja zjazdów Kobiet Biznesu wspartych szkoleniami i warsztatami umacniającymi ich umiejętności obcowania w męskim świecie biznesu;
  • kojarzenie kobiecych inwestycji z potencjalnymi inwestorami.

   

 • Instytut Rozwoju Przedsiębiorczości Kobiet (IRPK) we współpracy z Instytutem Nauk Ekonomicznych i Społecznych, który koordynuje Ponadregionalną Sieć Aniołów Biznesu – Innowacja (PSAB-I), powołał nową, unikatową na rynku Aniołów Biznesu inicjatywę jaką jest Kobieca Sieć Aniołów Biznesu.

  Dotychczasowe obserwacje i doświadczenia Instytutu w obszarze funkcjonowania rynku kapitału wysokiego ryzyka, relacji inwestorskich, projektów innowacyjnych, oraz aktywnie prowadzony dialog z otoczeniem biznesowym pozwoliły dostrzec obszar o wysokim potencjale rozwoju gospodarczego, jakim jest kobieca przedsiębiorczość.

  Zapraszamy ! www.ksab.pl

Oczyszczanie skóry

Oczyszczanie skóry jest ważnym zabiegiem kosmetycznym. Częstotliwość przeprowadzania zabiegu zależy od indywidualnych potrzeb skóry oraz stopnia zanieczyszczenia, jednak można wysunąć tezę, iż skóry tłuste potrzebują oczyszczania przynajmniej raz na 3 miesiące, pozostałe – 2 razy w roku.

W kosmetyce wyróżniamy kilka sposobów oczyszczania skóry: higieniczne, kosmetyczne oraz mechaniczne.

Oczyszczanie skóry higieniczne to nałożenie odpowiedniego dla skóry peelingu, dokładny masaż, zaaplikowanie odpowiednich preparatów antytrądzikowych  w przypadku skór tłustych, poprawiających gęstość skóry dla cer wiotkich i pozbawionych elastyczności, wyciszających dla skór wrażliwych itd.


Oczyszczaniem kosmetycznym jest peeling kawitacyjny. Zabieg  ten, od dawna stosowany w gabinetach, w ciągu ostatniego roku stał się powszechny i przez to zyskał na popularności.

Wykonuje się go za pomocą maszyny wytwarzającej falę ultradźwiękową do bezbolesnego rozbijania warstwy rogowej skóry i usuwania jej, a także toksyn oraz wydzielin gruczołów łojowych. Jest to alternatywa dla mechanicznego oczyszczania, ale choć efekty widoczne są od razu po zabiegu, w przypadku skór bardzo zanieczyszczonych jeden zabieg nie wystarcza. Kawitacja nie tylko przygotowuje skórę do dalszych zabiegów kosmetycznych, zwiększając jej możliwości do przyjmowania substancji czynnych, pomaga również wzmocnić naczynia krwionośne, stymuluje regenerację uszkodzonej tkanki przyspieszając wygładzanie blizn, eliminuje zmarszczki i zapobiega ich tworzeniu. Dzięki dokładnemu, lecz bardzo delikatnemu usuwaniu warstwy rogowej eliminujemy czynniki patogenne z powierzchni skóry, które są odpowiedzialne za zmiany trądzikowe.

Podczas regularnych zabiegów można zredukować blizny i przebarwienia (czym będzie następny z moich artykułów). Kluczem do dobrze wykonanego zabiegu kawitacji jest odpowiednie dobranie preparatów do rodzaju skóry – to wciąż najczęściej spotykany problem w gabinetach kosmetycznych.

Zabieg jest przyjemny i bardzo skuteczny.

 

Czas trwania całego zabiegu – około 1 h

Średnia cena ze wszystkimi preparatami nie powinna być mniejsza niż 70 zł (jeżeli cena jest niższa wtedy warto przemyśleć, czy gabinet dysponuje naprawdę dobrym sprzętem oraz czy podana cena zawiera serum, maski i inne preparaty).

 

Najbardziej znanym zabiegiem jest oczyszczanie mechaniczne, czasami zwane leczniczym.

Zabieg bywa bolesny, to jednak już nie te czasy, kiedy „wyciskanie u kosmetyczki” było koszmarem. Nowoczesne preparaty i urządzenia pozwalają zoptymalizować efekty, jednocześnie minimalizując ból i dyskomfort. Zabieg ten jest szczególnie ważny w przypadku skór tłustych oraz skór, które nawet okazjonalnie mają zaskórniki (zamknięte bądź otwarte) czy kaszaki. Sukces zabiegu mechanicznego oczyszczania spoczywa na kosmetyczce, która musi umieć zdefiniować skórę, dobrać preparaty i umiejętnie je wykorzystać do danego typu cery. Sterylność jest priorytetem, dlatego jednorazowe, jałowe materiały (w tym praca w rękawiczkach!) są sprawą bezdyskusyjną.

Oczywiście zabieg ten można wzbogacać również peelingiem kawitacyjnym.

Darsonwalizacja (ozonowanie) i aplikacja serum zwykle są w zabiegu podstawowym. Na koniec maska ściągająca o kremowej konsystencji, polecam także łagodzące algi odpowiednio dobrane do skóry. Algi jako dodatek, nie jako podstawowa maska w zabiegu!

Czas samego wyciskania nie powinien przekroczyć 15-20 minut, po tym czasie skóra wystyga i pory się zamykają. Jeżeli skóra jest bardzo zanieczyszczona, wówczas należy wykonać zabieg doczyszczania (do 2 tyg.) Gdy kosmetyczka usunie 60% zanieczyszczeń podczas pierwszego zabiegu – może mówić o sukcesie. W przypadku skóry trądzikowej i tłustej, zwłaszcza młodej, może wystąpić również tzw. wykwit wtórny i także należy wykonać zabieg doczyszczania skóry. Niewykonanie zabiegu doczyszczania jest najczęstszym błędem popełnianym przez klientów, którzy myślą, iż poprzedni zabieg nie został wykonany prawidłowo, czego efekt widzą w lustrze. Nic bardziej mylnego! Skóra jest odżywiona, lepiej ukrwiona ergo – pracuje szybciej i lepiej.

Najczęściej oczyszczanymi partiami są twarz, szyja, dekolt oraz plecy.

W domowej pielęgnacji twarzy istotne jest używanie odpowiednich preparatów, które wzmocnią efekt oczyszczania w gabinecie kosmetycznym. Dlatego polecam zakup wersji detalicznej preparatów używanych przez nas podczas zabiegów, jako uzupełnienie kuracji. Kosmetyki profesjonalne mają dużo wyższe stężenia niż kosmetyki „sklepowe”. Zużywamy mniejsze ilości, przez co ich zakup opłaca się na dłużej.

 

Autorem artykułu jest nasz ekspert z dziedziny kosmetologii: Grażyna Handwerker, Studio Avocado

W następnym artykule:Pamiątka po lecie czyli jak skutecznie walczyć z przebarwieniami. 

 

Spotkania JejSukces

O nas

O nas

Spotlight Image

Polecamy

Kontakt

O nas

Polecamy