Popularne artykuły

 • Karnawał to najlepszy czas na metamorfozę, dobrą zabawę i profesjonalny makijaż!

  Zaproszenie na bankiet w Sekretach Piękna - 24 stycznia o godzinie 18.00

  Zaprezentowane będą nowe zabiegi, przedstawiona zostanie marka kosmetyków KLAPP i nowości w świecie fryzjerstwa. Każdy z Gości będzie mógł poddać się metamorfozie, biorąc udział w warsztatach wizażu.
  Wszyscy chętni będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad specjalistów naszego Centrum.

 • Już 28.03.2014 w Centrum konferencyjno – hotelowym Hotelu Gromada w Warszawie odbędzie się największy kongres dla kobiet biznesu w Polsce.

  Polish Businesswomen Congress, to jedyne w swoim rodzaju seminarium, podczas którego w jednym miejscu spotka się 1000 przedsiębiorczych osób, żądnych wiedzy, kontaktów, szukających nowych możliwości, odbędą się pokazy mody, a w części wystawienniczej będą miały miejsce targi z produktami i usługami dla biznesu.

  To wydarzenie podczas, którego wystąpią uznani mówcy i wielkie osobowości polskiej sceny biznesowej: Anna Szubert, Aneta Murakowska, Dr Izabela Lenartowicz, Elżbieta Krokosz, Agnieszka Brytan – Jędrzejowska, Jolanta Grażyna Łukasiak-Malicka, Maria Jolanta Batycka-Wąsik, Ewa Plucińska, Danuta Terpiłowska, Kamila Rowińska i inni. Goście specjalni wydarzenia: Ewa Minge, Małgorzata Potocka, Krystyna Kofta. Uroczystego otwarcia Kongresu dokona Pani Jolanta Kwaśniewska.

  Dzięki Polish Businesswomen Congress, zaczniesz dostrzegać więcej nowych możliwości. Rezerwacja biletuhttp://www.businesswomanlife.pl/congress/#Rezerwacja 

 • Zapraszamy do zapoznania się z bardzo interesującym projektem "BOCIAN"! Poniżej umieszczamy apel zespołu projektowego:

  "Szanowni Państwo,

  Pragnę zachęcić Państwa do wsparci Projektu Bocian, którego celem jest rozwój polskiej innowacji w zakresie medycyny, która może ratować ludzkie życie! http://polakpotrafi.pl/projekt/projekt-bocian

  CHROŃ ŻYCIE DZIECKA, WSPIERAJ INNOWACJE!

  Mamy już tylko dokładnie 11 dni na pozyskanie środków (38 tyś), które umożliwią realizację tego przedsięwzięcia! Niemożliwe? Wierzę że z Państwa pomocą może się udać - stąd moja ogromna prośba o wsparcie finansowe "cegiełką" tego projektu.

  Nie czekaj! Każda złotówka się liczy - tylko razem możemy to zrobić!

  Jeśli zechcieliby Państwo wesprzeć naszą inicjatywę chętnie nawiążemy długoterminową współprace w tym np. Wasz patronat nad Projektem Bocian.

  Więcej informacji o projekcie: https://www.facebook.com/ProjektBocian

   

 • MISJA KOBIECEJ SIECI ANIOŁÓW BIZNESU

  Misją jest wspieranie kobiecych pomysłów na biznes poprzez pozyskanie doświadczonych inwestorów kapitałowych. Współpracujemy z PSAB-I, jedną z największych Sieci Aniołów Biznesu w Polsce, dzięki czemu ułatwiamy inwestorom prywatnym dokonywania inwestycji w innowacyjne przedsięwzięcia.

  Kobieca Sieć to przede wszystkim:

  • aktywne poszukiwanie i pozyskiwanie obiecujących projektów;
  • poszukiwanie inwestorów poprzez promocję danego projektu i bezpośrednie kontakty;
  • organizacja konferencji poświęconych inwestycjom kapitałowym, sieciom Aniołów Biznesu oraz informacyjno-naukowych;
  • organizacja kompleksowych szkoleń z zakresu pozyskiwania kapitału;
  • wstępna weryfikacja nadesłanych biznes planów;
  • organizacja zjazdów Kobiet Biznesu wspartych szkoleniami i warsztatami umacniającymi ich umiejętności obcowania w męskim świecie biznesu;
  • kojarzenie kobiecych inwestycji z potencjalnymi inwestorami.

   

 • Instytut Rozwoju Przedsiębiorczości Kobiet (IRPK) we współpracy z Instytutem Nauk Ekonomicznych i Społecznych, który koordynuje Ponadregionalną Sieć Aniołów Biznesu – Innowacja (PSAB-I), powołał nową, unikatową na rynku Aniołów Biznesu inicjatywę jaką jest Kobieca Sieć Aniołów Biznesu.

  Dotychczasowe obserwacje i doświadczenia Instytutu w obszarze funkcjonowania rynku kapitału wysokiego ryzyka, relacji inwestorskich, projektów innowacyjnych, oraz aktywnie prowadzony dialog z otoczeniem biznesowym pozwoliły dostrzec obszar o wysokim potencjale rozwoju gospodarczego, jakim jest kobieca przedsiębiorczość.

  Zapraszamy ! www.ksab.pl

Tam, gdzie rodzi się sukces

 

Inkubatory Przedsiębiorczości i Anioły Biznesu to instytucje wspierające początkujących przedsiębiorców. Warto korzystać z ich pomocy, jeśli mamy dobry pomysł na biznes, a zupełnie nie wiemy, jak się zabrać do jego realizacji.


Justyna Gaj przez cztery lata pracowała w Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości (AIP), zanim w ubiegłym roku założyła własną agencję marketingową JUST PR. Przekonywała młodych ludzi, zwłaszcza kobiety, że własny biznes to dobry sposób na życie. – Po drodze przekonałam również samą siebie – mówi. – Pamiętam dziewczynę po architekturze, niespełnioną malarkę. Zaproponowaliśmy, żeby projektowała sztukę użytkową. Jej ręcznie malowane talerze i wazony sprzedawały się świetnie, pamiętam, że pierwszym jej poważnym klientem była Poczta Polska. Zamówili cały pakiet. Ludzie mają fantastyczne pomysły, które trafiają do szuflady, bo brakuje im odwagi, wiedzy i doświadczenia. W takiej sytuacji człowiek wyolbrzymia ryzyko, przeszkody wydają się nie do pokonania, wreszcie dochodzą do wniosku: mój pomysł jest chybiony. U nas mówiło się: każdy pomysł na biznes można zrealizować.


» Jesteś przedsiębiorczą kobietą? Napisz biznesplan i wygraj 25 000 zł
 

Inkubacja to okres ochrony przed porażką – dodaje Aleksander Maliszyn z AIP. – Jak wynika z badań nad małą i średnią przedsiębiorczością, najwięcej firm upada w pierwszych kilkunastu miesiącach działalności, dlatego zapewniamy opiekę przedsiębiorstwu przez pierwsze dwa lata. Pierwszy Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości powstał w 2004 roku. Założyło go trzech przyjaciół z warszawskich uczelni przy wsparciu Business Centre Clubu: chcieli promować przedsiębiorczość wśród studentów. Dziś, po niespełna sześciu latach działalności, AIP to sieć 34 inkubatorów działających w całej Polsce, spod opieki których wyszło już ponad trzy tysiące firm. – Mile widziani są nie tylko studenci, lecz wszystkie osoby przed trzydziestką – dodaje Aleksander Maliszyn. – Przyjmujemy też starszych przedsiębiorców, jeśli mają pomysł na naprawdę innowacyjny biznes.


Cieplarnia dla kobiet


Jakie korzyści ma młody przedsiębiorca objęty inkubacją AIP? Może korzystać z jego osobowości prawnej. Oznacza to, że jako początkująca bizneswoman nie musisz rejestrować działalności gospodarczej, co pochłania czas i pieniądze. Założenie firmy w inkubatorze trwa jeden dzień, a sama firma przez dwa lata funkcjonuje jako komórka AIP (co ogranicza ryzyko do minimum), choć rozwija się niezależnie.

Są też inne profity. Osoba prowadząca firmę w inkubatorze nie figuruje w rejestrach jako przedsiębiorca, więc nie ma obowiązku opłacania składki ZUS, która ich dotyczy. Taka składka (360 zł miesięcznie w dwóch pierwszych latach działalności przedsiębiorstwa) nadal jest istotnym wydatkiem dla właściciela dopiero co rozkręcanej firmy. Inny plus: zakładając ją w inkubatorze, młody przedsiębiorca otrzymuje pełne wsparcie prawne oraz księgowe. Wszystkie dokumenty, a jest ich kilka tysięcy w każdym miesiącu, są weryfikowane przez pracowników inkubatora i księgowane w jego centrali.

Dla Aleksandry Teresińskiej, studentki ze stolicy, to był najważniejszy argument przemawiający za współpracą z inkubatorem. Ponad rok temu założyła sklep z profesjonalnymi butami do tanga Butango. – Firma kosztuje mnie 200 zł miesięcznie, a inkubator oferuje jeszcze pomoc w prowadzeniu księgowości – mówi Aleksandra. – Księgowości bałam się najbardziej, umowy, rachunki, podatki były dla mnie czarną magią. Radzę sobie teraz zupełnie dobrze. Ludzie z inkubatora nie tylko uczą mnie, jak to działa, ale przypominają też o terminach.

W kwocie 200 złotych miesięcznej opłaty, jaką wnoszą młodzi przedsiębiorcy, mieści się jeszcze kilka dodatkowych profitów, m.in. szkolenia biznesowe i możliwość korzystania z biur AIP. To już korzyść o wymiarze prestiżowym, podnosząca wiarygodność młodej firmy: w sprawach biznesowych występuje w jej imieniu organizacja z siedzibą w stolicy, z 30 oddziałami w całym kraju, obracająca kilkunastoma milionami złotych rocznie. To daje poczucie bezpieczeństwa wszystkim stronom, również klientom młodych firm.

 Przekonał się o tym dr Michał Bieniek, chemik z Polskiej Akademii Nauk, który swoje odkrycie naukowe (katalizator metatezy, czyli związek chemiczny stosowany m.in. do produkcji leków nowej generacji) chciał zmienić w sukces komercyjny. Zaczął od założenia firmy przy Inkubatorze Politechniki Warszawskiej. W ciągu jednego dnia podpisał umowę i mógł wystawić fakturę koncernowi farmaceutycznemu, który zakupił katalizator. – To był dla mnie kapitalny sposób na start, zwłaszcza że nie miałem pewności, czy mój biznes odniesie sukces i żadnego pojęcia, jak się do tego zabrać – mówi Bieniek.


W anielskiej sieci


Wynalazca nie poprzestał na inkubatorze, który był dobry na początek, ale nie mógł zapewnić środków finansowych na stworzenie kosztownego laboratorium chemicznego. Zwrócił się do Aniołów Biznesu, które obok inkubatorów są siecią organizacji wspierającej początkujących przedsiębiorców. Aniołowie nie stawiają kandydatom żadnych ograniczeń wiekowych, oferują też wsparcie finansowe. Jacek Błoński jest wiceprezydentem Europejskiej Sieci Aniołów Biznesu (European Business Angels Network – EBAN) i założycielem organizacji Lewiatan Business Angels, Aniołów Biznesu przy Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan, największej sieci w Polsce. Od czterech lat kojarzy atrakcyjne projekty biznesowe z inwestorami poszukującymi ciekawych pomysłów na dochodowy biznes.

– Każdy, kto ma dobry pomysł na biznes, może się do nas zgłosić – mówi Błoński. – Nasi eksperci pomogą przygotować biznesplan i znaleźć odpowiedniego anioła. Działamy we wszystkich branżach, wspieramy tak różne projekty, jak sieć kawiarni W Biegu Café, Kompanię Importową Dóbr Luksusowych Legic czy wydawnictwo Flashbook specjalizujące się w poradnikach.

Aniołowie biznesu to inwestorzy. Z reguły byli przedsiębiorcy lub menedżerowie, którzy dysponują kapitałem w wysokości od 200 tysięcy do 5 milionów złotych. Nie działają całkowicie dobroczynnie: w zamian za kapitał otrzymują od początkującego przedsiębiorcy udziały w spółce (zwykle od 20 do 40 proc.). – Ile dokładnie, to już zależy od tego, jak bardzo ryzykowny jest projekt – mówi Błoński. Trzeba też pamiętać, że prócz pieniędzy wnoszą do firmy doświadczenie i kontakty biznesowe, reputację. W niektórych branżach daje to lepsze efekty finansowe niż kosztowna kampania promocyjna. – Europejscy koledzy stowarzyszeni w Europejskiej Sieci Aniołów Biznesu zazdroszczą mi jednego: najwyższego w Unii wskaźnika kobiet wśród pomysłodawców – chwali się Jacek Błoński. – Sięga 40 procent i jest nawet dwukrotnie wyższy niż w najbogatszych krajach Europy.

Źródło: Longina Grzegórska

 

Spotkania JejSukces

O nas

O nas

Spotlight Image

Polecamy

Kontakt

O nas

Polecamy